Jolanta Skrobowska

radca prawny

Interesuję się sprawami, które związane są ze wsparciem osób fizycznych, głównie w obszarze prawa cywilnego i prawa rodzinnego. Jako prawnik rodzinny zajmuję się zagadnieniami małżeństwa, partnerstwa, rodzicielstwa, edukacji oraz wsparcia osób niepełnosprawnych.
[Więcej >>>]

Konsultacje online Sklep

O blogu

Co to znaczy „znać się na czymś”? Pewnie wiesz – na pewno masz swoją mocną stronę. Znasz się może – jak mój syn – na grach komputerowych, wiesz, co jest teraz na topie, rozumiesz na czym polega ten wirtualny świat. A może jesteś najlepszy w fotografowaniu – widzisz w kadrze to, czego inni nie dostrzegają – i za pomocą aparatu potrafisz to pokazać innym. A może porywasz ludzi grą na ukochanym instrumencie. Może jesteś świetnym ojcem – i to jest twoja super moc…

Każdy ma jakiś talent i każdy ma swoją „życiową” specjalizację.  

Ja jestem specjalistką od rodziny. I wcale nie dlatego, że przeszłam jakieś super specjalne kursy w tym zakresie. Po prostu tak wyszło – specjalizacja w tej dziedzinie przyszła do mnie sama. 

Zawodowo – jakby intuicyjnie kilka lat temu postanowiłam, że będę zajmowała się prawem rodzinnymi – rozwodami, alimentami, opieką, małżeństwami – czyli z grubsza wszystkim tym, co zawarte zostało w kodeksie rodzinnym i opiekuńczym. To ciekawa dziedzina, która dotyczy spraw „WIELKIEJ WAGI” – angażujących emocjonalnie, do których trzeba mieć szczególne podejście, wiele wyrozumiałości i cierpliwości. 

W międzyczasie rozwijała się też moja własna rodzina. Doświadczenie bycia jej częścią uświadomiło mi jak ważne jest profesjonalne wspieranie rodzin. Zyskałam też świadomość czego współczesna rodzina, taka jak moja, potrzebuje.

W świetle tego narodziła się idea „Prawnika Rodzinnego” – czyli takiego, który jest specjalistą od rodziny- na niej właśnie koncentrując swoje zainteresowania.

Już dawno wyszłam poza schemat, gdzie „prawnik rodzinny = prawnik od rozwodów”. 

Otworzyłam się na sprawy bliskie rodzinie, sprawy emocjonujące, ważne jak żadne inne. 

Sprawa rodzinna to sprawa mamy, której NFZ odmówił dofinansowania do sprzętu dla jej niepełnosprawnej córeczki czy taty, któremu ZUS kwestionuje prawo do zasiłku, to też sprawa odwołania od decyzji administracyjnej w sprawie prawa do świadczeń rodzinnych. I takimi sprawami też się zajmuję!

Jako prawnik rodzinny, wspieram członków rodzin w sprawach dla nich najistotniejszych. 

Wymarzyłam sobie, że moja kancelaria będzie miejscem, w której rodzina i jej sprawy będą profesjonalną specjalizacją, do której sama bym się zwróciła szukając wsparcia. 

Witaj na moim blogu! Cieszę się, że tu jesteś! ☺

Pamiętaj, że jeśli podczas lektury mojego bloga stwierdzisz, że potrzebujesz mojej pomocy, skontaktuj się ze mną! Dane kontaktowe znajdziesz tutaj >>

***